Niezależność we własnym domu

Wymagania i preferencje mieszkaniowe Polaków w ostatnich latach mocno ewoluowały. Chcemy mieszkać komfortowo, w nowoczesnych mieszkaniach, urządzonych według własnego uznania. Ponadto, Polacy coraz wyżej cenią sobie niezależność, chcąc mieć pełną kontrolę nie tylko nad mieszkaniem, ale również budynkiem, w którym mieszkają, a także jego otoczeniem.

Deweloper Ożarów Mazowiecki

Nowe inwestycji Ożarów Mazowiecki – Pruszków

Zamieszkując w bloku, nie można liczyć na zbyt wiele niezależności. Dzielenie budynku pomiędzy kilkudziesięciu, a czasami nawet kilkuset mieszkańców nie pozwala podejmować autonomicznych decyzji w kwestiach dotyczących wyposażenia czy estetyki bloku. Podobnie w kwestii przestrzeni wspólnej – decyzje odnośnie zagospodarowania terenu przed czy za blokiem podejmowane są przez wspólnotę mieszkaniową, przez co pojedynczy głos niewiele znaczy.

Powstające pomiędzy Ożarowem Mazowiecki a Pruszkowem osiedle segmentów to rozwiązanie problemu. Nowe inwestycje w Ożarowie Mazowiekcim-Pruszkowie to budynki zaprojektowane z myślą o użytkowniku, zapewniające autonomię w zarządzaniu własną przestrzenią. Mieszkańcy samodzielnie decydują o każdym metrze kwadratowym miejsca zamieszkania, ponadto pod ich zarządem znajduje się również przestrzeń przed domem. Każdy dom posiada bowiem niezależny ogród, odgrodzony od przestrzeni zewnętrznej oraz sąsiedniego ogrodu. Tylko mieszkańcy danego ogrodu decydują o sposobie wykorzystania ogrodu oraz o jego estetyce.

Domy-segmenty w Domaniewie, zlokalizowanym pomiędzy Pruszkowem a Ożarowem Mazowieckim gwarantują autonomię i prywatność, jednocześnie ułatwiają nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Mieszkańcy segmentów żyją w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie. Przez to też o wiele łatwiej nawiązać udane relacje sąsiedzkie, przydatne ze względów praktycznych, ale i towarzyskich. Bez wątpienia połączenie niemożliwego – prywatności i wspólnotowości – to zaleta segmentów pod Warszawą, której nie można przypisać tradycyjnym domom jednorodzinnym.