Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wola i Ochota

Wola i Ochota to dzielnice historyczne i po dziś dzień popularne wśród osób poszukujących mieszkań, a tym samym także wśród deweloperów. Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wola i Ochota są budowane nieustannie od wielu lat. Olbrzymi jest również rynek wtórny, na którym można nieco taniej kupić mieszkanie używane. Czy jednak domy na sprzedaż Warszawa Ochota i Wola rzeczywiście są tak atrakcyjne, jak się niektórym wydaje? Przyjrzeliśmy się plusom i minusom mieszkania w jednej z tych dzielnic.

mieszkania na sprzedaż ochota

Domy na sprzedaż Warszawa Wola i Ochota – czemu warto?

Nie brakuje argumentów, które zachęcają do zamieszkania na Woli lub Ochocie. Są to centralne dzielnice Warszawy, a więc należy je uznać za bardzo prestiżowe lokalizacje. Mieszkańcy wspomnianych dzielnic mają doskonały dostęp do punktów usługowych i handlowych oraz na co dzień mogą czuć atmosferę stolicy. Oferowane przez deweloperów, jak i na rynku wtórnym, mieszkania na sprzedaż Warszawa Ochota i Wola to także niezła oferta dla tych, którzy dużo podróżują, gdyż niewielki dystans dzieli ich od Dworca Głównego. Niemniej jednak mieszkanie w wymienionych dzielnicach ma też swoje wady. Co więcej, to co dla niektórych jest plusem zamieszkania w rejonie centralnym, dla innych okazuje się minusem.

Mieszkania na sprzedaż Ochota i Wola – minusy

Wydaje się, że wymieniając minusy mieszkania w wymienionych dzielnicach, należy zacząć od cen lokali. Niestety stawki, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy w takich dzielnicach, jak Wola czy Ochota, często zwalają z nóg. Co gorsza, wiele z mieszkań jest w bardo złym stanie, co wcale nie wpływa znacząco na obniżkę ceny. Mowa tutaj oczywiście o mieszkaniach z rynku wtórnego. Jednak nowe mieszkania Ochota czy Wola również nie kuszą cenami.
Co gorsza, zarówno Ochota jak i Wola to dzielnice bardzo zatłoczone. Jeżeli chodzi o Ochotę, pod względem zagęszczenia ludności jest ona liderem wśród dzielnic Warszawy. Do tego należy doliczyć jeszcze tysiące turystów, którzy każdego dnia są obecni na Ochocie, a w jeszcze większej ilości na Woli.