domy na sprzedaz pruszkow i okolice

Dom jednorodzinny czy mieszkanie?

Wybór pomiędzy domem a mieszkaniem w bloku to często nie lada dylemat. Niektórzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z własnego domu jednorodzinnego. Inni natomiast zbyt wysoko cenią sobie życie w centrum miasta, aby zdecydować się na wyprowadzkę do domu na przedmieściach. Przyjrzeliśmy się wadom i zaletom obu rozwiązań. Uwzględniliśmy również segmenty, które są nieco zmodyfikowaną wersją domów jednorodzinnych.

 

Domy Duchnice-Domaniew, czyli prywatność i niezależność

Wybierając życie w domu jednorodzinnym, wybieramy niezależność. Otrzymujemy do dyspozycji nieruchomość, która jest tylko nasza. Pod nami, ani nad nami nie mieszkają uciążliwi sąsiedzi. Mieszkaniec domu jednorodzinnego nie musi się nikomu podporządkowywać, nie musi ustalać, jak powinna wglądać elewacja budynku czy ogród przed domem. Chęć poczucia prywatności to kolejny czynnik, który odpowiada za to, że wielu ludzi poszukuje domów na sprzedaż w Duchnicach czy też Domaniewie. Nasza oferta dotyczy osiedla segmentów zlokalizowanych właśnie w Domaniewie. Czy segmenty tak samo jak domy jednorodzinne gwarantują prywatność? Niewątpliwie są one zapewnieniem nie tylko prywatności, ale również niezależności. Oferowane przez nas domy na sprzedaż Duchnice tworzą niewielkie osiedle na którym nigdy nie zaznają Państwo hałasu czy tłoku.
Czy to domy Duchnice, Domaniewie czy w dowolnej innej miejscowości, zwykle metraż jest zdecydowanie większy niż powierzchnia mieszkania. Z tej perspektywy kluczową kwestią jest możliwość budowy domu piętrowego. Rozwiązanie to pozwala zyskać dodatkową przestrzeń, natomiast w przypadku mieszkania w bloku nie ma takiej możliwości. Przeliczając koszt budowy lub kupna domu na metr kwadratowy stawka przeważnie okazuje się zdecydowanie niższa niż przy podobnym przeliczeniu dla mieszkania w mieście. Oznacza to, że dodatkowa przestrzeń w domu jednorodzinnym jest po protu tańsza.

Przydomowy ogród
Niewątpliwie możliwość spędzania czasu w ogrodzie to jedna z głównych zalet mieszkania w domu. Szansę na miłe popołudnie przed domem dają również segmenty w Domaniewie, które Państwu oferujemy. Niestety, szansy takiej nie zapewniają mieszkania, w których można liczyć co najwyżej na taras. Często jednak z tarasu rozpościera się widok na ruchliwą ulicę. Hałas dobiegający z zewnątrz nie pozwala spokojnie odpocząć, a zanieczyszczone miejskie powietrze sprawia, że spędzanie czasu na tarasie staje się szkodliwe dla zdrowia. Niewątpliwie zatem pod tym względem domy i segmenty zdecydowanie wygrywają z mieszkaniami.

Dom czy mieszkanie – dostęp do centrum miasta
Głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na mieszkania zamiast domów, jest dobry dostęp do centrum miasta. Domy jednorodzinne zwykle położone są jednak w pewnym oddaleniu. Jednak rozsądny deweloper zawsze poszukuje takich lokalizacji budowy, aby domy czy segmenty były łatwo dostępne z centrum miast. Tak też jest w przypadku Osiedla Polana w Domaniewie. Niewielka odległość od miasta, sąsiedztwo drogowego węzła komunikacyjnego oraz stacji kolejowej pozwalają bez problemu i w krótkim czasie dotrzeć do centralnych dzielnic Warszawy.

small_c_popup.png

Szanowny/a Panie/Pani,

Niniejszym informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Więcej informacji na temat stosowanych plików cookie oraz zasad ochrony Pana/Pani danych osobowych można przeczytać w naszej Polityce Prywatności.